صفحه ها
دسته
دانلود
وبلاگ دوستان
پیوندها
وبلاگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 432028
تعداد نوشته ها : 571
تعداد نظرات : 506
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

پدر زلزله شناسی ایران با تاکید بر احتمال وقوع زمین لرزه در تهران و تبدیل این حادثه به بزرگترین فاجعه تاریخ گفت : به عقیده من برای کاهش خسارات و تلفات انسانی این فاجعه باید با اتخاذ سیاستهای عاقلانه و منطقی و به دور از احساس تهران را تخلیه کرد.
به گزارش عصر ایران بهرام عکاشه با اشاره به وقوع زلزله در هائیتی و بررسی ابعاد این حادثه در مقیاس تهران به مهر گفت : هیچ راهی نداریم جز اینکه مکان دیگری را به عنوان مرکز جدید انتخاب کنیم .
عکاشه با عنوان این مطلب که انتقال مرکز کشور از تهران باید در طولانی مدت صورت بگیرد و با این امید که در این مدت اتفاقی نیفتد گفت : باید به تدریج صنایع دانشگاهها سفارتخانه ها و... از تهران خارج شود.
رئیس دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد تهران شمال با تاکید بر اینکه انتخاب مرکز کشور باید با سیاستگذاریهای حساب شده صورت بگیرد ادامه داد : انتقال مرکز کشور تنها برای ایران موضوعیت ندارد بلکه در حدود 10 کشور دیگر این کار انجام شده و نتیجه هم داده است .
پیش از این نیز کاظم جلالی نماینده مردم شاهرود در مجلس با اشاره به انتخاب گزینه هایی برای انتقال مرکز کشور از تهران به نقطه ای دیگر به مهر گفته بود که « مرکز کشور باید به محلی انتقال داده شود که مشکلات قبلی در آن وجود نداشته باشد. همچنین تمایل به گسترش در محدوده شهری و مشکلات شهرهای بزرگ را نداشته باشد بر این اساس شاهرود گزینه ای مناسب در این زمینه است » .
عکاشه با انتقاد از اینکه انتخاب تهران به عنوان مرکز کشور تنها به دلیل خوش آب و هوایی این منطقه بوده است افزود : آن موقع که تهران به عنوان مرکز کشور انتخاب شد کسی به فکر گسلهای این منطقه نبود.
رئیس پیشین مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران گفت : معتقدم دولتمردان بایستی خیلی جدی به فکر موضوع انتقال مرکز کشور از تهران به نقطه ای دیگر باشند چون اگر اتفاقی رخ دهد تهران برای سالهای متمادی تعطیل خواهد شد.

دسته ها : تازه ها
X